elios
16 بهمن 1401 - 11:22

نمایشگاه گردشگری تهران ۱۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: نمایشگاه گردشگری تهران از ۱۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی آغاز می شود.

به گزارش  خبرنگار فارس، سیداحمد علوی رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران امروز (یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه)در صد و بیست و هفتمین صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک اعیاد سعید دهه مبارک فجر و ماه رجب، اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری تهران از ۱۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی آغاز می شود.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت و موضوعیت گردشگری در کشور، گفت: موضوع گردشگری به عنوان یکی از ابزارهای جهاد تبیین مدنظر بود و ایشان بر آن تاکید فرمودند بنابراین شورای شهر تهران و مدیریت شهری نیز همچون گذشته دغدغه بیشتری در این خصوص دارند.
علوی بر ضرورت برنامه‌ریزی و استفاده بهتر از خانه موزه‌ها تاکید و تصریح کرد: تورها و خانه های گردشگری نیز باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.
رییس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید تهران از مبدا گردشگری به مقاصد گردشگری تبدیل کنیم، از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای بازدید و حضور در نمایشگاه گردشگری شهر تهران دعوت کرد.
وی از برخی ناهماهنگی ها در مدیریت شهری به ویژه در مقوله گردشگری انتقاد و تصریح کرد: قرار بود سیاست ها به صورت متمرکز بین شهرداری و شورای شهر یکجا پیگیری شود. هر روز ما خبر می‌شنویم که یکی از مجموعه‌ها جا با جا شده است.
علوی گفت: اخیرا مجموعه دریاچه خلیج فارس به سازمان فرهنگی هنری شهرداری واگذار شده است؛ بنده فکر می کردم چنین اتفاقی نیفتاده اما پیگیری‌ها حکایت از این داشته که نه تنها صحبت‌هایی صورت گرفته بلکه صورت جلسه آن نیز تنظیم شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با طرح این پرسش که آیا به همین شکل می شود در یک گردش مکاتبه ای این مجموعه ها جا به جا شود، گفت: اگر قرار است این مجموعه ها یه این شکل جا به جا شود پس چرا موضوع سازمان گردشگری یا هلدینگ گردشگری را یکسال است پیگیری می‌کنیم؟
وی با بیان اینکه این مسائل باید از یک سیاست واحد تبعیت کنند، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری این موضوعات را تا تعیین تکلیف سیاست گذاری‌ها با مشورت بیشتری پیش ببرد.
پایان پیام/
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019660