elios
15 بهمن 1401 - 15:42

روز سوم جشنواره فیلم فجر/ گالری 1+40 افتتاح شد

در روز سوم چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر سه فیلم «پرونده باز است»، «سرهنگ ثریا» و «عطرآلود» در سینما رسانه اکران شدند.

خبرگزاری فارس-گروه سینما: سومین روز چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر با اکران سه فیلم «پرونده باز است»، «سرهنگ ثریا» و «عطرآلود» به پایان رسید.

در روز سوم جشنواره نمایشگاه عکس ۱+۴۰ که شامل مرور چهل سال جشنواره فیلم فجر است، امروز در گالری پردیس سینمایی ملت با حضور دبیر جشنواره افتتاح شد.

حضور هم‌زمان دبیر فعلی و دبیر سابق جشنواره در این روز قابل‌توجه بود، مجتبی امینی که برای افتتاح نمایشگاه عکس «چهل به‌اضافه یک» به سینمای رسانه آمده بود، در جمع خبرنگاران درباره انصراف فیلمسازان خارجی از حضور در این جشنواره گفت: صاحبان آثار برای حضور در جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند و حق پخش و حق رایت پرداخت شده و همه چیز به‌صورت حرفه‌ای اتفاق افتاده است. همه چیز ما بر اساس پروتکل‌های جهانی رقم خورده و با پخش‌کننده‌های معتبر تفاهم‌نامه امضا شده است و حتماً نمایش داده خواهند شد.

در این روز کیومرث پوراحمد کارگردان فیلم سینمایی «پرونده باز است» در نشست رسانه‌ای فیلمش حاضر نشد و علی قائم‌مقامی درباره عدم حضور این کارگردان گفت: دوست داشتم آقای پوراحمد هم در این جلسه حضور داشته باشند و حتی امروز هم از ایشان خواستم که حضور داشته باشند اما نیامدند و به‌هرحال نظرشان این بود که در این جلسه حضور نداشته باشند و نظرشان محترم است.

در این روزها شاید خیلی‌ها از آمدن به جشنواره فیلم فجر امتناع کرده باشند؛ اما جای هیچ‌کدام میان اهالی رسانه خالی نبوده است، اما آقای پوراحمد، جای شما به‌عنوان بزرگ‌تر سینما خالی بود!

سرهنگ ثریا فیلم دیگری بود که در روز سوم جشنواره اکران شد، باتوجه‌به اینکه «سرهنگ ثریا» روایتگر یک قصه واقعی است، شخصیت اصلی این فیلم سینمایی (ثریا عبدالهی) و جمعی از اعضای خانواده افرادی که سال‌هاست در کمپ اشرف اسیر فرقه رجوی شده‌اند نیز در پردیس سینمایی ملت حاضر شدند و به تماشای فیلم «سرهنگ ثریا» نشستند.

مجتبی امینی دبیر جشنواره و محسن دریالعل مدیر فیلم و سریال سازمان اوج از حاضران در نشست خبری این فیلم بودند.

فیلم «عطرآلود» نیز سومین اثر اکران شده در جشنواره بود؛ مصطفی زمانی بازیگر، هادی مقدم‌دوست کارگردان و یوسف منصوری تهیه‌کننده این اثر در پردیس ملت حاضر شدند.

سومین روز از جشنواره این‌گونه به پایان رسید تا فیلم فجر به ایستگاه چهارمش نزدیک شود.

درحالی‌که مسعود نجفی پیش‌ازاین در برنامه رادیویی استودیو 8 خبر از اعلام هیئت داوران تا روز شروع جشنواره داده بود هنوز و تا روز چهارم از نام اعضای هیئت داوران بخش سودای سیمرغ خبری نیست.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018605