elios
15 بهمن 1401 - 17:23

"تالار مرکزی شهر کرمان" پس از ۱۳ سال افتتاح شد

با حضور اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی "تالار مرکزی شهر کرمان" به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی هنری کرمان پس از ۱۳ سال افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  "تالار مرکزی شهر کرمان" (تالار فرهنگ و هنر) به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی هنری کرمان پس از 13 سال افتتاح شد.

در آیین افتتاح بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی هنری کرمان محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، پورابراهیمی و زاهدی نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس، سردار نظری فرمانده سپاه ثارالله استان، مدیران سابق و فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان نیز حضور داشتند.

سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد ‌اسلامی در این آیین با بیان اینکه طرح احداث تالار فرهنگ و هنر کرمان از سال 88 به همت فداکار معاون وقت توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلید خورده است، اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح این پروژه هستیم.

وی با بیان اینکه از زمان استاندار شدن آقای فداکار در کرمان تکمیل این طرح با جدیت پیگیری شده و امروز افتتاح می‌شود، افزود: این طرح زیربنای 14‌ هزار و 335 متر مربع دارد که شامل سالن تئاتر، سالن موسیقی و سالن همایش‌ها، نمایشگاه و غیره است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد ‌اسلامی، گفت: طرح تالار فرهنگ و هنر کرمان جزو 15 طرح بزرگ وزارت فرهنگ و ارشاد در کشور است که امروز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم "تالار مرکزی شهر کرمان" بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی هنری این شهر است که طرح مطالعاتی آن از سال 82 آغاز و بعد از تهیه طرح در سال 88 اجرای مجتمع فرهنگی هنری تالار مرکزی شهر کرمان به عنوان یک پروژه ملی، آغاز شد و در تمامی این سال‌ها مشکلات، مسائل و چالش‌های زیادی از جمله تغییر پیمانکار، کمبود نقدینگی، مشکلات حقوقی و حتی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارگاه‌ها باعث تاخیر در بهره‌برداری از این پروژه و عدم تحقق وعده‌های مسئولان شده است.

بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی هنری شهر کرمان، در غرب این شهر، در بلوار شهید صدوقی جنب ساختمان مرکزی فنی حرفه‌ای بوده و در زمینی به مساحت 37 هزار و 400 مترمربع به عنوان مجموعه‌ای با عملکرد اصلی فرهنگی احداث شده و شامل فضاهایی چون سالن تئاتر، سالن همایش و سالن موسیقی و سالن نمایشگاهی است.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018740